Noc kostelů 2020 se navzdory koronaviru uskuteční

Podobně jako jiné společenské akce byla i letošní Noc kostelů ohrožena pandemií COVID-19. Vzhledem k příznivému vývoji epidemiologické situace byl nakonec organizátory její termín jen o týden posunut a uskuteční se v celé ČR v pátek 12. června. Široká veřejnost tak nepřijde o možnost navštívit kostely a modlitebny a setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení, rozhovoru či setkání. Programy najdete na www.nockostelu.cz.

V Heřmanově Městci jsme se rozhodli pouze částečně zredukovat program, omezit přesuny mezi kostely, ale Noc kostelů nerušit. Co Vás tedy v pátek 12. června čeká? Společenství katolické, evangelické i husitské církve Vás zvou do kostela sv. Bartoloměje. Začneme v 19:30, po ekumenickém zahájení proběhne vernisáž putovní výstavy fotografií „Svět indických dětí“ Fotografie byly pořízeny během cesty zástupců Diecézní charity Hradec Králové do Indie. Charita v této zemi prostřednictvím projektu Adopce na dálku již dvacet let pomáhá dětem z nejchudších rodin dosáhnout lepšího vzdělání. Dárci Diecézní charity Hradec Králové podpořili od roku 2000 již více než 6500 školáků. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost. Po vernisáži bude následovat beseda s autorem fotografií a výstavy Vojtěchem Homolkou nejen o cestě, ale i o projektu samotném. Následovat bude prostor pro prohlídku kostela a osobní ztišení doprovázené reprodukovanou hudbou. Inspirací se mohou stát čtené biblické a duchovní texty. K osobnímu rozhovoru budou také připraveni všichni tři duchovní z Heřmanova Městce.

A jako bonus bude od 20 hodin otevřena věž kostela, odkud si budete moci prohlédnout město i široké okolí při západu slunce. Možnost přístupu na věž bude z bezpečnostních důvodů omezena na 5 osob. Prosíme tedy o trpělivost.
Přijít či odejít můžete kdykoli, tak neváhejte. Program Noci kostelů pro vás opět připravují společně všechna tři křesťanská společenství a těší se na setkání s Vámi.

Jan Plecháček, Marek Výborný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *