Hudební léto zahájily žesťě Prague BRASStet

V neděli 11. července byl zahájen zkrácený XVII. ročník festivalu “Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje”. Jeho start byl ve znamení lesku žesťů.
Skvělý žesťový kvintet Prague BRASStet nás provedl krásámi hudby od Johana Sebastiana Bacha až po George Gerschwina či Anthony DiLorenza. A vrcholem koncertu potom byla světová premiéra 2. věty smyčcového kvartetu G Dur Antonína Dvořáka, kterou pro žesťový kvintet upravil nový dramaturg festivalu Jiří Kabát.
A nyní už vyhlížíme “výlet” mimo kulisy kostela sv. Bartoloměje. V neděli 25. července nás čeká open air koncert v amfiteátru zámeckého parku (v bývalém letním kině). Od 17 hodin na něm vystoupí klarinetový kvartet CLARINET FACTORY s “Hudbou bez hranic”. Co si pod mí představit? Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači. Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic“. Koncert je možnou pojmout i jako rodinný piknik, vzít si vlastní deku, prostě užít si hudební podvečer v přírodě. Tak se na Vás těšíme. Vstupenky budou k dispozici na místě.