Heřmanoměstecké hudební léto uzavře Barocco sempre giovane

S blížícím se koncem prázdnin se přiblížil i závěr letošního XVII. ročníku festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“. Onu pomyslnou tečku za ním učiní již tuto neděli 22. srpna koncert pardubického souboru Barocco sempre giovane.
Ačkoli soubor věnuje především interpretaci děl vrcholného baroka, čas od času vkládá do dramaturgie svých koncertů i skladby dalších stylových období. Pro náš závěrečný festivalový koncert v Heřmanově Městci si připravil právě takový program. Protože celý letošní festival byl věnován připomínce 180. výročí narození snad největšího českého hudebního skladatele – Antonína Dvořáka, nebudou v programu chybět skladby právě tohoto hudebního génia. A v této kompletně „nebarokní“ dramaturgii doplní Dvořáka severská romantika Edvarda Griega.

Součástí koncertu bude také krátká umělecká ukázka barokních varhan našeho kostela v podání varhaníka Pavla Svobody. Varhany pocházející z roku 1762 jsou bohužel ve velmi kritickém stavu a v příštím roce by měla začít jejich nákladná celková renovace. I proto chceme při koncertu představit projekt „Adopce píšťal“, kde bude možné aktivně podpořit jejich záchranu.

Koncert začíná v neděli 22. srpna v 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci a vstupné je doporučené na místě ve výši 150,- Kč. Těšíme se na Vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *