Česká křesťanská akademie připomene 80. narozeniny papeže Františka

Chtěli bychom tímto poděkovat všem bezmála 80 účastníkům adventního koncertu Evy Henyché, kteří zaplnili Rytířský sál zámku. Díky všem příspěvkům jsme mohli přítomným zástupcům vedení chrudimského Hospice předat částku 5.052,- Kč. Děkujeme!

V lednu nás čeká další program. Krátce před vánocemi (17. 12.) oslavil své 80. narozeniny současný římský biskup, papež František. Vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio, vystudovaný chemik, posléze profesor teologie, jezuita a arcibiskup v argentinském Buenos Aires byl v roce 2013 zvolen papežem. Od té doby patří ke světovým osobnostem, které zásadním způsobem ovlivňují světové dění v mnoha oblastech. Svými postoji a názory mnohé překvapuje i provokuje. A zcela jistě nutí k zamyšlení. Vyhlásil uplynulý rok 2016 rokem milosrdenství. Při jeho vyhlášení uvedl: „Je mojí touhou, aby se tento rok stal živou zkušeností s blízkostí Otce, jehož něhu je možné téměř hmatatelně vnímat, a aby se tak posilovala víra každého věřícího a on aby o tom dokázal ještě účinněji vydávat svědectví“. Neváhá se setkávat s nemocnými, bezdomovci a lidmi na periferii společnosti. Sám se vyznačuje ve svém úřadu velkou skromností. Místní skupina České křesťanské akademie si chce i v Heřmanově Městci tuto osobnost stojící včele katolické církve připomenout. Na neděli 22. ledna 2017 od 17 hodin v Rytířském sále na zámku připravuje přednášku a besedu na téma „Papež František“ s historikem z Historického ústavu AV ČR, publicistou a komentátorem společenského a zvláště církevního dění Jaroslavem Šebkem. Přijďte se blíže seznámit s touto pozoruhodnou osobností a diskutovat o současných problémech celé společnosti. Srdečně Vás zve Místní skupina ČKA.

Marek Výborný
Místní skupina ČKA Heřmanův Městec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *