Česká křesťanská akademie připomene 600 let od smrti Jeronýma Pražského

cka-logotyp-cmykNa začátku května se s velkým zájmem setkala přednáška Jiřího Grygara o astronomii. Více jak 200 posluchačů zcela zaplnilo kostel sv. Bartoloměje a následná hodinová beseda byla důkazem, že přítomní byli tématem osloveni a chtěli využít přítomnosti populárního astronoma a známého popularizátora vědy k široké besedě o mnoha aktuálních otázkách vědeckého poznání.

Před prázdninami chystá místní skupina České křesťanské akademie ještě jednu přednášku. Rádi bychom připomenuli poněkud pozapomenutou postavu Husova přítele a následovníka Jeronýma Pražského. Tento český filosof, teolog a myslitel známý svojí vzdělaností (mistr 4 evropských univerzit!) byl zároveň buřičem a někdy až nezvladatelným provokatérem své doby. Sám se odebral do Kostice za Mistrem Janem a zde byl také necelý rok po něm (30. 5. 1416) odsouzen a upálen. Několik dní po tomto významném výročí připomene odkaz Jeronýma Pražského svojí přednáškou teolog Husitské teologické fakulty z Prahy ThDr. Martin Chadima, ThD.. Podle Martina Chadimy je tato postava českých dějin symbolem propojení hluboké křesťanské víry i teologické a filosofické diskuse své doby. Přijměte naše pozvání v neděli 5. června od 17 hodin do Rytířského sálu heřmanoměsteckého zámku. Srdečně Vás zve ČKA v Heřmanově Městci.

Plakát ke stažení zde

Jan Plecháček a Marek Výborný

Místní skupina ČKA Heřmanův Městec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *