Česká křesťanská akademie zve na přednášku Marka Orko Váchy

cka-logotyp-cmykNa podzim vznikla v Heřmanově Městci za spolupráce křesťanů všech místních sborů a farností místní skupina České křesťanské akademie. ČKA chce v křesťanském duchu pomáhat rozvoji svobodné české společnosti na poli kultury, politiky a ekonomie. Je to nezávislé sdružení občanů, které je otevřeno nejenom křesťanům všech církví, ale i lidem, kteří cítí odpovědnost za uplatňování křesťanských kulturních a morálních hodnot ve společnosti. Je nestátní, neziskové a nadstranické. Prezidentem ČKA je prof. Tomáš Halík. Naše místní skupina je otevřena i dalším zájemcům, kteří se ztotožňují s výše uvedeným cílem. Rádi Vás mezi sebou přivítáme a hlavně Vaše náměty k programu pro naše spoluobčany. ČKA chce svojí nabídkou a aktivitou „mířit“ hlavně směrem k nejširší společnosti. Můžete se obrátit kdykoli na nás níže uvedené.

Srdečně zveme na zahajovací přednášku Mgr. et Mgr. Marka Orko Váchy, Ph.D. na téma „Laudato sii – Křesťanství a ochrana přírody“. Přednáška bude vycházet z textu aktuální dokumentu papeže Františka, který je přelomový v tom, že se obrací na celé lidstvo a dává impulsy mezinárodnímu společenství i křesťanské komunitě a o přírodě hovoří jako o daru, o který je potřeba pečovat. Ochrana životního prostředí je povinností (ne volnočasovou aktivitou) všech lidí, nejen křesťanů. Přednáška se zaměří na představení hlavních myšlenek dokumentu a komentář k nim. Zvláštní pozornost bude věnována ústřednímu termínu celého textu, kterým je „integrální ekologie“ a odpovědnosti člověka za Zemi.

Srdečně Vás zveme na zahajovací program ČKA v Heřmanově Městci v neděli 17. ledna v 17 hodin v Rytířském sále na Zámku.

Jan Plecháček a Marek Výborný
Místní skupina ČKA Heřmanův Městec

Plakát ke stažení zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *