Závěr Hudebního léta bude poctou českému baroku

S blížícím se koncem léta se také uzavře XV. ročník festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje. Po řad pestrých koncertů učiní tečku za letošním jubilejním ročníkem vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Czech ensamble baroque s uměleckým vedoucím a dirigentem Romanem Válkem. Soubor patří ke špičkovým interpretů staré hudby a v barokním kostele tak zazní hudba, která zde zněla v době jeho vzniku. Koncert je nazván Pocta českému baroku a bude zároveň připomínkou blížícího se výročí obnovení demokracie a svobodného Československa – 30. výročí sametové revoluce. V podání barokního orchestru i sólistů zazní zvláště pozapomenutá hudba českého baroka z dědictví piaristického řádu Jana Nepomuka Brosmanna. Těšíme se na Vás při letošním festivalovém finále!