Italský klarinetista vystoupí na Hudebním létě

První srpnový koncert XV. ročníku festivalu Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci bude ve znamení komorní hudby. Hostem festivalu bude přední reprezentant české kvartetní školy smyčcový Apollon Quartet. Kvarteto, které vedle klasických děl má ve svém repertoáru i jazzové skladby, má za sebou řadu zahraničních turné i 14 sólových CD nosičů. Kvarteto je známé také ze slavného filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Na našem festivalu zahrají kvarteta Josepha Haydna či Franze Schuberta. Hostem koncertu potom bude italský klarinetista Claudio Mansutti, který v České republice vystoupí pouze na mezinárodním festivalu v Karlových Varech na Kuksu a v Heřmanově Městci. Česko-italský podvečer začíná již tuto neděli 4. srpna v 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje. Vstupné je na místě doporučené 150,- Kč.