Začíná XIII. ročník mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“

Letošní ročník má ambici přiblížit posluchačům hudbu období klasicismu v rozmanitých podobách. Současně připomeneme významné 190. výročí úmrtí Ludwiga van Beethovena. Nit klasicismu se potom povine celým festivalem.Zahajovacím koncertem v neděli 11. června připomeneme právě výročí vídeňského klasika Ludwiga van Beethovena a to s laureátkou mezinárodní hudební soutěže Pražského jara, klarinetistkou Annou Paulovou. Společně s Komorní filharmonií Pardubice uvede Mozartův klarinetový koncert A dur a zazní Beethovenova Symfonie č. 1 C dur. Koncert bude řídit indický dirigent Debashi Chaudhuri. Koncert začíná v 17 hodin a doporučené vstupné na místě je 150,- Kč.

Připomínáme také následující externí koncert (25. 6.), kdy opět zavítáme na nádvoří heřmanoměsteckého zámku, kde se představí světově proslulý slovenský soubor Cigánski Diabli. Unikátní projekt nabídne hudební aranžmá skladeb klasiků jako jsou J. Brahms, N. Paganini či G. Bizet v ohnivém spojení s hudebními žánry etno, world music, jazz, cikánská hudba, flamenco a mnohé další. Budeme svědky jedinečného stylu známého jako „Gypsy Devils Style“. Předprodej vstupenek na tento koncert běží na TIC v Heřmanově Městci. Neváhejte si zajistit vstupenky.

Těšíme se na krásné festivalové chvíle s Vámi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *