Světové housle ozdobily Hudební léto v Heřmanově Městci

První srpnovou neděli nabídl XIV. ročník mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ koncert doslova světový. Vystoupily na něm totiž nastupující naděje houslové hry ze tří kontinentů. Tito mladí houslisté se aktuálně účastní pod vedením špičkových lektorů Mezinárodních houslových kurzů prof. Milana Vítka v Litomyšli. Součástí kurzů se letos stal i náš festivalový koncert „Mládí par excellence“. Studenti z Japonska, Dánska, USA, Číny, Francie i České republiky předvedli nejen nadšené mladistvé výkony, ale i skvělou virtuozitu. Skladby Bacha, Saint-Saënse či Maxe Brucha nenechaly nikoho na pochybách nad tím, že hudba je mimo jiné skvělým instrumentem, který spojuje lidi různých národů a světadílů. Brilantní výkony si po právu vysloužily opakovaný aplaus publika, které téměř zcela zaplnilo kostel sv. Bartoloměje.

Týden před heřmanoměsteckou bartolomějskou poutí nás čeká festivalové finále. Tečku za XIV. ročníkem učiní vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Collegium 419 společně s Barokním orchestrem pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Lukášem Vendlem. Slavnostním programem „Hudba westminsterské katedrály – korunovační anthemy“ uzavřeme festivalovou mozaiku barokní hudbou k oslavě blížícího se výročí 100 let od vzniku Československa. Koncert začíná tradičně v kostele sv. Bartoloměje v neděli 19. srpna v 17 hodin. Těšíme se na Vás!

Marek Výborný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *