Skvělí Pavlica s Hradišťanem a Vlasta Redl nadchli heřmanoměstecké hudební léto

V červenci se XIV. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ přehoupl do své druhé poloviny. V  neděli 22. července koncertem „Vandrovali hudci“ v podání Jiřího Pavlici a Hradišťanu  &  Vlasty Redla s kapelou. Díky krásnému letnímu počasí, podmanivé atmosféře přírodního areálu v zámeckém parku a zvláště skvělé muzice v podání obou hostujících uskupení to byl jeden z vrcholů nejen letošního festivalu, ale všech jeho předchozích ročníků. Po více jak třech hodinách podmanivých melodií, rozmanitých textů i skvělých instrumentálních výkonech odcházelo bezmála 700 posluchačů obohaceno o netradiční spojení folklóru, lidové hudby, folku i bigbítu. A jedna z perliček: zřejmě nejvzdálenějším účastníkem byla slovensko-gruzínská rodina, která přijela speciálně na tento koncert z Košic, kde tráví dovolenou neb jejich domovem se Skotsko.

Co nás čeká v srpnu? V rámci Hudebního léta vystoupí vynikající studenti z řady států celého světa.  Koncert účastníků Mezinárodních smyčcových kurzů prof. Milana Vítka v Litomyšli připadne na neděli 5. srpna. Těšit se můžete na skvělé výkony mladých umělců z Dánska, Japonska, Islandu, USA i ČR. Finále a tečku za XIV. ročníkem potom učiní vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Collegium 419 společně s Barokním orchestrem pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Lukášem Vendlem. Slavnostním programem „Hudba westminsterské katedrály – korunovační anthemy“ uzavřeme festivalovou mozaiku barokní hudbou k oslavě blížícího se výročí 100 let od vzniku Československa. Oba koncerty začínají v 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje a jsou přístupné za doporučené vstupné (150,- Kč) na místě. Srdečně zveme na toto prázdninové kulturní a duchovní osvěžení.

Marek Výborný