Hudební léto v Heřmanově Městci připomene na závěr 100 let od vzniku Českolsovenska

XIV. ročník mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ se přiblížil ke svému závěru. Týden před heřmanoměsteckou bartolomějskou poutí nás čeká festivalové finále. Tečku za XIV. ročníkem učiní vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Collegium 419 společně s Barokním orchestrem pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Lukášem Vendlem. Sólistou koncertu bude basista Jaromír Nosek. Slavnostním programem „Hudba westminsterské katedrály – korunovační anthemy“ uzavřeme festivalovou mozaiku barokní hudbou k oslavě blížícího se výročí 100 let od vzniku Československa. Koncert začíná tradičně v kostele sv. Bartoloměje v neděli 19. srpna v 17 hodin. Těšíme se na Vás!

Marek Výborný