Finále XIV. roč. Hudebního léta zcela zaplnilo kostel sv. Bartoloměje

Neděli před tradiční heřmanoměsteckou poutí se uzavřel XIV. ročník mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“. Festivalové finále bylo věnováno připomínce 100 let od vzniku Československa. Na mnoha místech naší vlasti při této příležitosti zaznívá hudba českých mistrů. Úmyslně jsme tedy zvolili poněkud netradiční cestu a program jsme vybrali ve spojitosti se zemí, která vedle Francie a Spojených států je úzce spojena s počátky naší československé státnosti, s Velkou Británií. Slavnostní „Hudba westminsterské katedrály“ byla výběrem barokních skvostů z pera Henry Purcella a Georga Friedricha Händla psaných pro korunovační obřady anglických králů a královen.  Duchovní kantáty na slova biblických žalmů byla opravdovým poděkováním Hospodinu za všechna dobrodiní pro naši vlast. Skvělého provedení se ujal vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Collegium 419 společně s Barokním orchestrem pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Lukášem Vendlem. Basová sóla impozantním způsobem zcela souznícím s oběma tělesy připojil Jaromír Nosek. Ne nadarmo patří ke špičce interpretaci barokní hudby u nás. Ocenit to mohlo i bezmála 200 posluchačů, kteří zcela zaplnili kostel sv. Bartoloměje. Závěrečný aplaus byl i definitivní tečkou za Hudebním létem 2018. Děkujeme všem partnerům, zvláště generálnímu partnerovi celého festivalu spol. ENERGEIA o.p.s., mnoha mecenášům, městu Heřmanův Městec i týmu dobrovolníků za pomoc a spolupráci při organizaci festivalu. A již dnes se těšíme společně s Vámi na jubilejní XV. ročník v roce 2019, který zahájíme v neděli 9. června.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *