Ondřej Havelka a jeho Melody Makers byli skvělou zastávkou Hudebního léta v Heřmanově Městci

Stalo se vítaným pravidlem zahrnout do programu festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ vždy jeden externí koncert, kterým se snažíme dát prostor i jiným hudebním žánrům a přilákat další festivalové posluchače.

Letošní XII. ročník festivalu má za sebou bezesporu jeden ze svých vrcholů. V neděli 26. června vystoupil na nádvoří heřmanoměsteckého zámku Ondřej Havelka se svými Melody Makers. Uskupení, které si také letos připsalo kulaté 20. výročí své existence, představilo projekt „Nás to tady furt baví“. Z celého koncertu, kterému naslouchalo bezmála 500 nadšených posluchačů, bylo patrné, že motto koncertu odpovídá skutečnosti. Brilantní výkon špičkového swingového big-bandu včetně Ondřeje Havelky, skvělá „řemeslnická práce“ všech členů souboru vykouzlila úžasný hudební zážitek. Ten byl doplněn téměř objednaným počasím, kdy na otevřené nádvoří krátce před začátkem koncertu pronikly sluneční paprsky. Společně se stylovým dobovým příjezdem pana Havelky v automobilu AERO dodalo vše neopakovatelnou atmosféru krásného „prvorepublikového“ podvečera Hudebního léta v Heřmanově Městci.

Následujícím koncertem se festival za 14 dní v neděli 10. července vrátí opět do kostela sv. Bartoloměje. Od 17 hodin přivítáme Trio barokní hudby (Pavel Hromádka – trubky, Dušan Foltýn – hoboj a Tomáš Thon – varhany), kteří uvedou barokní hudební skvosty z pera A. Scarlattiho, G. F. Händela a dalších. Koncert špičkových českých sólistů je výzvou pro všechny milovníky nejen barokní hudby. Těšíme se na Vás.

Marek Výborný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *