Hudební léto v Heřmanově Městci nabízí spojení varhan a trubky

První červencový koncert XIV. ročníku mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ nás vrátí ke klasické hudbě. Za barokní varhany v kostele sv. Bartoloměje usedne v neděli 8. července v 17 hodin přední současný český varhaník Pavel Svoboda a tóny varhan spojí s trubkou Marka Zvolánka v programu „Pocta Maurici Andrému“.

Proč „Pocta Maurici Andrému“? Francouz Maurice André (1933-2012) byl jedním z nejvýznamnějších trumpetistů 20. století. Díky svým neomezeným technickým možnostem výrazně přispěl ke znovuobjevování mimořádně náročných partů předklasického repertoáru a ve své době byl často jejich jediným interpretem. Kromě vážné hudby se věnoval také jazzu, folku a dalším hudebním žánrům. Stal se nejvyhledávanějším trumpetistou své generace a výrazně ovlivnil prosazení trubky jako sólového koncertního nástroje. Trumpetista Marek Zvolánek společně s varhaníkem Pavlem Svobodou představí program barokních mistrů.