Hudební léto v Heřmanově Městci nabídlo skvostnou barokní hudbu

XII. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ se po svěžím swingovém zastavení s Ondřejem Havelkou na nádvoří zámku vrátil do svého autentického prostředí. Koncert s mottem „Barokní skvosty v barokním kostele“ byl pro více jak 120 posluchačů příjemným letním zastavením s hudbou našich předků. Trio barokní hudby (Pavel Hromádka – trubka, Dušan Foltýn – hoboj a Tomáš Thon – varhany) předneslo hudební skvosty z pera A. Scarlattiho, G. F. Händela, F. X. Brixiho a dalších barokních mistrů. Hoboj i trubka skvělým způsobem doplnily typický barokní nástroj varhany a oslovujícím způsobem stvrdily hluboký cit barokních autorů pro duchovní prostředí. Kvalita interpretů, kteří patří ke špičkovým českým sólistům, toto vzájemné umělecké souznění ještě více podpořila. A závěrečný přídavek byl důkazem, že přítomní toto letní zastavení naplněné splynutím barokní hudby a duchovního prostoru ocenili.

Následujícím koncertem se festival za 14 dní v neděli 24. července ještě jednou vrátí k letošnímu jubilantu W. A. Mozartovi. Originální dechový soubor Philharmonia Octet Prague, tvořený hráči na klarinety, lesní rohy, hoboje a fagoty, uvede jeho velmi oceňovanou Serenádu B dur Gran partita. Dílo kladoucí důraz na hudební barevnost i kontrast celé kompozice napsal Mozart ve Vídni v letech své největší slávy. Soubor tvořený sólisty předních českých orchestrů je příslibem nevšední „Oslavy Mozarta dechem“. Přijďte si ho připomenout od 17 hodin v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci.

Marek Výborný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *