Festival “Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje” otevře Mozartovo Requiem

hl-koncert-1XII. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ v Heřmanově Městci je zde. Celý jeho program nese v podtextu označení „Výročí v ozvěnách festivalu“. Vskutku každým z koncertů některé zajímavé letošní výročí připomeneme.

Slavnostním zahajovacím koncertem v neděli 12. 6. v 17 hodin připomeneme kulatá výročí skladatele a hudebního génia W. A. Mozarta. V lednu uplynulo 260 let od jeho narození, na konci roku vzpomeneme 225. výročí jeho úmrtí. V podání Symfonického orchestru Konzervatoře Pardubice, sólistů a spojených pěveckých sborů Vlastislav Heřmanův Městec, VUS Pardubice a Salvátor Chrudim zazní Mozartovo Requiem. Dílo, které je ve své podstatě svědectvím o autorově tragickém osudu a modlitbou v okamžicích vlastní blížící se smrti. Kromě Requiem zazní také Mozartova Ave verum a Sukova Meditace na svatováclavský chorál. Dirigentem koncertu bude představitel mladé nastupující generace skvělých umělců, Tomáš Židek.

Těšíme se na společnou oslavu krásné hudby prezentovanou špičkovými interprety pro vnímavé a pozorné publikum.

Marek Výborný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *