Česká křesťanská akademie připomene výročí Martina Luthera

V úterý 31. října uplyne 500 let od chvíle, kdy ve Wittenbergu zveřejnil německý teolog, kazatel a reformátor Martin Luther svých 95 tezí. Ty byly určeny k akademické diskusi a byly kritickou reakcí na tehdejší situaci nejen církve, ale i evropské společnosti. Fakticky tím byla odstartována reformace, která zásadním způsobem ovlivnila další vývoj evropské společnosti. Místní skupina České křesťanské akademie chce toto výročí připomenout přednáškou a besedou. V neděli 5. listopadu mezi nás zavítá český evangelický teolog, farář, novinář a publicista Martin T. Zikmund. Evangelickou teologii studoval v Praze, Bangalore (Jižní Indie), Minnesotě, Lipsku a Heidelberku. Za totality navštěvoval teologické bytové semináře vedené členy katolického dominikánského řádu. Po dokončení studií působil jako farář v řadě evangelických sborů. Pracoval zároveň jako zahraniční redaktor Katolického týdeníku a dnes je redaktorem jeho přílohy Perspektivy.

Přednáška a beseda s názvem „Martin Luther – reformace pro katolíky“ začne v Rytířském sále na zámku mimořádně v 17:30 hod. Srdečně Vás zve ČKA v Heřmanově Městci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *