XIV. výstava betlémů zpříjemní adventní čas v Heřmanově Městci

V čase adventním se uskuteční již XIV. výstava betlémů v Heřmanově Městci. Expozice bude umístěna v prostorách Galerie Dvojdomek vedle Synagogy. V rámci výstavy čekají návštěvníky opět některé novinky. V podkroví bude opět umístěna také jako zpestření výstavy aranžovaná ukázka vánočních tradic před padesáti a více lety. V této „světničce lidových tradic“ bude letos poprvé možnost samostatného zdobení vánočních perníčků. Každou neděli (3., 10. a 17. 12.) odpoledne mezi 13 a 16 hodinou si můžete přijít vybrat a ozdobit svůj vánoční perníček. Vše včetně zkušeného vedení hospodyněk bude pro Vás připraveno.

V přízemí se mohou návštěvníci těšit na řadu exponátů, které se podařilo zapůjčit z blízkého i vzdálenějšího okolí. Letos bude vzácným exponátem betlém ze Slatiňan, naopak nejvzdálenější budou zapůjčeny z Humpolce či Skály. Opět po čtyřech letech se také můžete těšit ne betlém s kukuřičného šustí paní Malé. I letos bylo záměrem organizátorů zpestřit výstavu soutěží. Oslovili jsme školy, školky, mateřská centra i veřejnost s nabídkou účasti v soutěži o nejkrásnější vrkoč nebo polaz. Těšíme se na nápady a šikovnost nejen našich dětí. Tyto nevšední vánoční dekorace se stanou součástí výstavy a ty nejlepší vybere a ocení odborná porota. Soutěžní ozdoby se stanou součástí expozice výstavy. Výsledky budou vyhlášeny v průběhu vernisáže.

Vernisáž výstavy se uskuteční v předvečer adventu v sobotu 2. prosince ve 14.00 hod., srdečně Vás zveme. Výstavu pořádá MO KDU-ČSL Heřmanův Městec ve spolupráci se SPOKUL HM, p.o.. Přístupná bude denně od 9 do 17 hodin a to až do neděle 17. 12. V rámci výstavy bude také možné zakoupit vánoční pohlednice, betlémy a dekorační předměty. Věříme, že výstava přispěje pokud možno k poklidné předvánoční atmosféře všech jejich návštěvníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *