Hudební léto přineslo mnoho skvělých hudebních zážitků

V neděli před heřmanoměsteckou poutí 20. srpna skončil již XIII. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“. Brilantní výkon mladého Ensemblu 18+ i houslového virtuosa Bohuslava Matouška v programu „Mezi Salcburkem a Vídní“ byl tou příslovečnou tečkou za festivalem, který nás letos provedl právě hudbou klasicismu, obdobím 18. století, které patří do klenotnice světového hudebního dědictví. Poslední tóny a poslední potlesk zcela zaplněného kostela sv. Bartoloměje je výzvou k ohlédnutí za letošním festivalem. Šest festivalových koncertů si uchovalo opět velký zájem posluchačů nejen z našeho města, ale i širokého okolí. Máme velkou radost z množství positivních ohlasů, kterých se festivalu dostává. V tomto smyslu je potěšitelné, že festival si získává renomé v rámci Pardubického kraje a výrazně tak přispívá k propagaci našeho města. Nakonec jeho hlavním smyslem je přinést radost z krásné hudby v podání špičkových interpretů co nejširšímu spektru posluchačů. Právě pro ně stojí za to věnovat dlouhodobé úsilí organizaci celého festivalu. A věříme, že i duchovní prostředí, doslova genius loci, kostela sv. Bartoloměje vytváří svoji neopakovatelnou atmosféru a snoubí krásy umění a duchovní rozměr tohoto místa.

Závěrečné poděkování organizátora – Římskokatolické farnosti, patří partnerům, bez kterých by festival nemohl existovat. Na prvním místě generálnímu partnerovi festivalu společnosti Energeia o.p.s., dále Městu Heřmanův Městec, které letos poprvé zařadilo festival mezi významné kulturní projekty města, Pardubickému kraji, řadě nejen místních firem a společností, mediálním partnerům a mnoha dobrovolníkům podílejících se na organizaci celého festivalu. Děkujeme! Bude nám potěšením, když nám zachováte přízeň i pro XIV. ročník 2018! Festival, jehož dramaturgická příprava je v plném proudu, zahájíme v neděli 10. června. Můžete se těšit na další hudební lahůdky. Léto plné hudby tu je pro Vás!

Marek Výborný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *