Česká křesťanská akademie připomene aktuální výročí

V neděli 7. dubna nabídne další aktuální téma k besedě a diskusi místní skupina České křesťanské akademie. V rámci cyklu přednášek a besed chceme připomenout nedávné 80. výročí okupace nacistickým Německem a vznik Protektorátu Čechy a Morava. „Zánik demokratického Československa 1938 – 1939“, tak zní název večera, jehož hostem bude Plk. PhDr. Eduard Stehlík, Ph.D., MBA. Český vojenský historik a spisovatel, bývalý zástupce ředitele Vojenského historického ústavu a první náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů a nyní ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany ČR. Svoji odbornou práci zaměřil zvláště na moderní vojenské československé dějiny po roce 1914. Působí také jako vysokoškolský pedagog na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v přednáškách se věnuje například dějinám mezinárodních vztahů, válkám a ozbrojeným konfliktům po roce 1945 a mezinárodnímu terorismu. Je autorem nebo spoluautorem dvou desítek monografií a několika desítek článků a odborných studií. Často také vystupuje v médiích a to i k tématu českých válečných veteránů.

V roce 1918 jsme Československo budovali a to i s výraznou stopou legionářů. O dvacet let později jsme jeho existenci bránili. Mohli jsme dělat více? Jak se zachovali naši spojenci? Do jaké míry jsme byli v područí vývoje v celé Evropě? A jaké to mělo důsledky na naši mentalitu do budoucna? Na další podobné otázky včetně aktuálních přesahů do současnosti se pokusí náš host, Eduard Stehlík odpovědět. V neděli 7. 4. od 17 hodin v Rytířském sále na zámku. Srdečně Vás zve ČKA v Heřmanově Městci.

Marek Výborný a Jan Plecháček

Místní skupina ČKA Heřmanův Městec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *