XIII. výstava betlémů zpříjemní předvánoční čas v Heřmanově Městci

V čase adventním se uskuteční již XIII. výstava betlémů v Heřmanově Městci. Expozice bude umístěna v prostorách Městské galerie v Židovském dvojdomku. Výstava svým rozsahem zabere veškeré výstavní prostory galerie. „V podkroví bude umístěna také jako zpestření výstavy aranžovaná ukázka vánočních tradic před padesáti a více lety. Věříme, že mnozí návštěvníci rádi zavzpomínají na svá dětská léta“, říká s potěšením Zdenka Sedláčková s týmu pořadatelů heřmanoměsteckých křesťanských demokratů. V přízemí se mohou návštěvníci těšit na řadu exponátů, které se podařilo zapůjčit z blízkého i vzdálenějšího okolí. Letos bude jistým pojítkem region Železných hor, odkud se z řady kostelů podařilo zapůjčit betlémy, které doposud nebyly v Heřmanově Městci k vidění. I letos bylovyst-betlemu-lide záměrem organizátorů zpestřit výstavu soutěží. „Oslovili jsme školy, školky, mateřská centra i veřejnost s nabídkou účasti v soutěži o nejkrásnější a nejoriginálnější vánoční ozdobu. Těšíme se na nápady a šikovnost nejen našich dětí. Ozdoby se stanou součástí výstavy a ty nejlepší vybere a ocení odborná porota“, doplňuje k celé výstavě Zdenka Sedláčková. Soutěžní ozdoby se stanou součástí expozice výstavy. Výsledky budou vyhlášeny v průběhu vernisáže a zveřejněny v příštím čísle zpravodaje Leknín.

 

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v předvečer adventu v sobotu 28. listopadu v 15.00 hod., srdečně Vás zveme. Výstavu slavnostně zahájí člen Rady Pardubického kraje Pavel Šotola. Výstava bude přístupná denně od 9 do 17 hodin a to až do neděle 13.12.V rámci výstavy bude také možné zakoupit vánoční pohlednice, betlémy a dekorační předměty. Věříme, že výstava přispěje pokud možno k poklidné předvánoční atmosféře všech jejich návštěvníků.

Plakát ke stažení zde