Uprchlíci, teroristé a my – máme se bát?

plakat-schneider-10-2016-nahledJak se k sobě má otevřenost a připravenost pomoci lidem v nouzi, která patří ke kořenům evropské křesťanské civilizace, a strach z cizích lidí a jejich jiných kulturních a náboženských zvyklostí? Jsou uprchlíci přicházející do Evropy pro naši zemi spíše rizikem nebo mohou přinášet i něco nového a dobrého? Jak má vypadat přiměřená opatrnost a ochrana před terorismem a jak rozpoznat a bránit se, když někdo zneužívá lidský strach k podobně nebezpečnému rozdmychávání nenávisti?
To všechno jsou otázky, které nepřestávají být aktuální, a je zřejmé, že nadcházející kampaň před podzimními volbami je ještě oživí. Proto Vás zdejší evangelický sbor a Místní skupina České křesťanské akademie zvou na zajímavou přednášku Jiřího Schneidera nazvanou stejně jako titulek této pozvánky: „Uprchlíci, teroristé a my – máme se bát?“. Přednáška se bude konat v neděli 9. října od 18 hodin v Rytířském sále zdejšího zámku.

Ing. Jiří Schneider je diplomat v letech 1995-1998 působil jako velvyslanec České republiky v Izraeli. Od r. 2010 zastával 4 roky funkci prvního náměstka ministra zahraničních věcí České republiky. V současné době je vý­konným ředitelem Aspen Institute Prague, české pobočky prestižní mezinárodní neziskové organizace. Vystudoval religionis­tiku na University of Cambridge, je aktivním členem a od loňského roku 1. náměstkem synodního kurátora Českobratrské církve evangelické.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *