„Demokracie není samozřejmostí“ – přiblíží v besedě České křesťanské akademie Daniel Herman

V posledním pomyslném křeslu pro hosta v Rytířském sále na zámku v tomto pololetí přivítáme Daniela Hermana. Bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, politik a bývalý ministr kultury přednese úvahu na vysoce aktuální téma „Demokracie není samozřejmostí“. S bohatými zkušenostmi perzekuce ze strany StB před rokem 1989, s příběhem své rodiny s židovskými kořeny, díky kterým značná část jeho předků zahynula v nacistických likvidačních táborech, se zkušenostmi z pozice tiskového mluvčího České biskupské konference, práce na Policejním prezidiu i z vlastních politických aktivit bude v následné besedě reflektovat i aktuální společenskou situaci nejen v České republice, ale v celé Evropě. Srdečně zveme v neděli 20. května od 17 hodin do Rytířského sálu na zámku.

Marek Výborný a Jan Plecháček
Místní skupina ČKA Heřmanův Městec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *